Złodziej sprzętu elektronicznego na celowniku bytomskiej policji

W Bytomiu, funkcjonariusze lokalnej jednostki policji zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Ten 25-letni delikwent został pochwycony w trakcie dokonania przestępstwa, a jego łupem miało paść urządzenie elektroniczne o wartości przekraczającej 700 złotych. Jak się okazało, to nie była jego pierwsza kradzież. Obecnie mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy realizowali swoje służbowe obowiązki w dzielnicy Stroszek w poniedziałek. W pewnym momencie zauważyli młodzieńca z plecakiem na plecach, który nieoczekiwanie zmienił kierunek i przyspieszył kroku, gdy tylko zobaczył ich. W odpowiedzi na to zachowanie, funkcjonariusze podjęli decyzję o podążeniu za 25-latkiem.

Gdy dokonywali legitymacji, zwrócili uwagę na nabrzmiały plecak noszony przez mężczyznę. Okazało się, że w środku znajduje się niedawno skradziony sprzęt elektroniczny. Zdecydowano więc o odwiedzeniu sklepu, skąd rzecz została ukradziona. Kierownik placówki potwierdził incydent, a urządzenie o wartości ponad 700 złotych powróciło na swoje miejsce.

Dalsze śledztwo ujawniło, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko wiele wcześniejszych kradzieży, ale również inne przestępstwa. Został zatrzymany i przetransportowany do piątego komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty. Jeśli zostanie skazany, czeka go do pięć lat pozbawienia wolności.