Zagłębiając się w smutek – Nagła strata wybitnego bramkarza piłki wodnej, Pawła Lisa

W wieku 32 lat niespodziewanie zmarł Paweł Lis, ceniony bramkarz piłki wodnej oraz reprezentant naszego kraju na szczeblu międzynarodowym. Jako zawodnik wielokrotnie występował podczas Mistrzostw Europy, co tylko potwierdzało jego wielkie umiejętności sportowe.

Niezmiernie przykry informację o odejściu Pawła Lisa przekazał światu jego macierzysty klub – WTS Polonia Bytom. Na swoim profilu na Facebooku klub podzielił się smutnym newsem dnia 04 sierpnia 2023 roku. Zawarte tam słowa świadczyły o głębokim cierpieniu, jakie niesie ze sobą nagła strata tak utalentowanego człowieka, który większość swojego sportowego życia poświęcił tej właśnie drużynie.

Na łamach mediów społecznościowych wyrażono również niezmierną żałość, jaką niesie ze sobą nagłe odejście Pawła. W sercach wszystkich pozostanie jako niezwykle ciężko pracujący zawodnik, fenomenalny stróż bramki i jeden z najlepszych na europejskich boiskach. Klub przekazał najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego sportowca.

Paweł Lis, znany jako jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy w dyscyplinie piłki wodnej, zdobywał medale na arenie krajowej i międzynarodowej zarówno w kategoriach juniorskich, jak i młodzieżowych. Później z powodzeniem rywalizował także na poziomie seniorskim.

Jego imponujące umiejętności zostały dostrzeżone przez niemiecką drużynę SC Wedding Berlin. Tak oto w latach 2013-2019 Paweł Lis reprezentował barwy niemieckiego klubu, zdobywając kolejne sukcesy.