Złodziej pokusił się na biżuterię ze sklepu jubilerskiego w Bytomiu

Mężczyzna w wieku 30 lat dopuścił się kradzieży w sklepie jubilerskim na terenie Bytomia. 30-latek zupełnie nie robił sobie nic z tego, że właśnie wyniósł biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście sprawca tego zdarzenia szybko wpadł w sidła policjantów, którzy skuteczną akcją szybko dotarli do sprawcy i go zatrzymali.

Szybka interwencja policji i zatrzymanie złodzieja

Sprawca napadł na sklep jubilerski w środku tygodnia. Akcja działa się bardzo szybko. Początkowo mężczyzna wszedł do sklepu, a gdy pracownik obsługujący punkt jubilerski nie zwracał uwagi na sprawcę, ten wyciągnął młotek, rozbił szybę w gablocie, a następnie wyciągnął z niej biżuterię w postaci złotych łańcuszków. Po tym zachowaniu mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu doszło również do napadu na sklep jubilerski w Wałbrzychu. Więcej o tym akcie przestępczości w Wałbrzychu informował serwis www.walbrzychinfo.pl.

Szybka akcja policjantów i zatrzymanie sprawcy włamania z kradzieżą

Na szczęście bytomscy policjanci przystąpili w ekspresowym tempie do działania. Od razu wykorzystali znajdujący się tam monitoring, dzięki czemu udało się stworzyć rysopis przestępcy. Funkcjonariuszom dzięki temu rysopisowi udało się szybko ustalić tożsamość sprawcy. Okazał się nim mężczyzna w wieku 30 lat. Został on dzięki temu szybko schwytany, ponieważ już kolejnego dnia funkcjonariusze dotarli do sprawcy i dokonali zatrzymania.

Mężczyzna podczas aktu rabunku w punkcie jubilerskim ukradł biżuterię o wartości około 34 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi mu teraz aż do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem na tyle może trafić za kratki sprawca włamania i kradzieży. Obecnie 30-letni mężczyzna trafił za kratki na okres 3 miesięcy na wniosek sądu.