Nadchodzą ciepłe temperatury w Bytomiu

Nad całą Polską w ciągu najbliższych dni rozpromieni się słońce, a pogoda naprawdę będzie dopisywać. Mocne upały oczywiście związane są z wieloma niebezpieczeństwami, które na nas czyhają. Dlatego pamiętajmy o kilku zasadach w trakcie tych ciepłych dni, szczególnie w kontekście osób starszych i schorowanych.

Jak zachowywać się podczas upałów?

Przede wszystkim podczas upałów każdy z nas powinien spożywać dużo płynów. Mówi się, że w samych godzinach południowych, a więc tych, kiedy to występuje największe natężenie słońca, pić nawet od 2 do 3 litrów płynów. Ponadto w tych godzinach raczej starajmy się unikać słońca, a w razie możliwości wykluczmy jakąkolwiek aktywność fizyczną. A no i pamiętajmy o kremach z wysokimi filtrami.

Poza tym koniecznie chrońmy swoją głowę przed nadmiernym działaniem słońca. Zbyt długi czas spędzony na słońcu i w ciepłej temperaturze może spowodować zawroty głowy, nudności, a nawet znacznie poważniejsze skutki. Pamiętajmy także o tym, aby zadbać w te dni odpowiednio o osoby starsze i osoby chore, które mogą mieć problemy w tych dniach i które po prostu mogą zapomnieć o którejkolwiek z powyższych zasad.