Ulewa w Bytomiu. Zalany bytomski szpital

Specjalistyczny Szpital nr 2 w Bytomiu został zalany po nawałnicy, która przeszła nad Bytomiem we wtorek, dnia 7 czerwca. Niestety, ale w wyniku ulewy bardzo mocno ucierpiał parter szpitala. Woda dostała się do wielu pomieszczeń, no i niestety bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległy drogocenne urządzenia medyczne.

Parter Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu zalany

Straż pożarna miała mnóstwo pracy we wtorek, dnia 7 czerwca. Wszystko oczywiście za sprawą nawałnicy, która przeszła tego dnia nad Bytomiem i okolicami. Na terenie Bytomia jednym z obiektów, który ucierpiał w największym stopniu był niestety Szpital Specjalistyczny nr 2. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bardzo mocno dotknięte zostały takie miejsca w szpitalu jak parter, windowe szyby, a także oddział angiografii. Więcej informacji w tym temacie udzieliła dyrektor Specjalistycznego Szpitala nr 2 w Bytomiu, a więc Kornelia Cieśla. Twierdzi ona, że woda dostała się do bloku nr 7, popularnego Okrąglaka oraz budynku oznaczonego numerem 5a. Znajduje się tam m.in. podjazd dla ambulansów.

Intensywne deszcze nad Bytomiem spowodowały mnóstwo strat

Ulewa w tak mocnym stopniu dotknęła tutejszy szpital przede wszystkim ze względu na przepełnione studzienki. Pełne studzienki powodowały, że woda zaczęła spływać, a jako, że ulice znajdują się powyżej parterowego poziomu obiektu szpitalnego, to woda dostała się właśnie tam. Na szczęście sytuacja została w miarę możliwości jak najszybciej opanowana. Co więcej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, a więc Kornelia Cieśla zaznaczyła, że straty zostaną pokryte z ubezpieczalni, gdyż wszystko było ubezpieczone. Na ten moment ciężko oszacować wartość strat, która wynikła wskutek zalania budynku szpitalnego w Bytomiu.