Zbrodnia w Radzionkowie: Młoda kobieta zabita, sprawca najprawdopodobniej zatrzymany

Na terenie Radzionkowa, 12 sierpnia 2023 roku, doszło do makabrycznej zbrodni. Mieszkańcy miasta byli przerażeni odkryciem ciała młodej kobiety w jednym z mieszkań. Zwłoki 18-latki były owinięte w folię i zalane pianą, co spowodowało potworne poruszenie w społeczności lokalnej. Incydent ten rozpoczął intensywne śledztwo policyjne.

Mateusz H., mężczyzna w wieku 19 lat, który jest głównym podejrzanym o dokonanie morderstwa, skontaktował się telefonicznie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radzionkowie tej samej soboty. Przyznał, że dusił kobietę, którą spotkał wcześniej w autobusie i poinformował, że planuje odebrać sobie życie. Zanim jednak dotarł na miejsce patrol policji, uciekł z miejsca zbrodni.

Podjęto natychmiastowe działania w celu odnalezienia podejrzanego, a według niepotwierdzonych oficjalnie informacji RMF FM, Mateusz H. został już zatrzymany. Policja potwierdziła aresztowanie jednej osoby w związku ze sprawą, ale nie udostępniła na razie więcej szczegółów dotyczących śledztwa. Początkowo sądzono, że ofiarą mógł być 19-latek. W niedzielę rano, dzięki współpracy z rodziną ofiary, udało się potwierdzić tożsamość zabitej kobiety – okazało się, że jest to 18-letnia mieszkańca sąsiedniego Bytomia.

Służby policyjne podkreśliły kryminalny charakter incydentu, jednak zachowują ostrożność w udzielaniu dalszych informacji na ten temat. Śledztwo nadal trwa a mieszkańcy Radzionkowa z niepokojem obserwują jego przebieg. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi – dlaczego doszło do tak straszliwej zbrodni? Jaki był motyw sprawcy? Czekają na rozwikłanie tych zagadek.