Zatrzymano złodzieja z Oleśnicy, który grasował na terenie Bytomia

W ostatnim czasie na terenie Bytomia doszło do kilku przestępstw. Okazało się, że za kilkoma z nich stoi jedna i ta sama osoba. Mianowicie jest to 27-letni mieszkaniec Oleśnicy. W ostatnich dniach mężczyzna dopuścił się kradzieży ze sklepu. Zebrał on wybrane towary z półek i postanowił opuścił sklep. Został jednak zatrzymany przez ochroniarza sklepu.

27-letni mężczyzna z Oleśnicy zatrzymany przez ochroniarza sklepu

Ochroniarz sklepu skutecznie interweniował w momencie, gdy 27-letni mężczyzna postanowił opuścić lokal z towarami, za które nie uiścił opłaty. W momencie, gdy ochroniarz zatrzymał złodzieja, to ten zaczął się szarpać. W pewnym momencie zagroził pracownikowi ochrony, że go pobije. O całej sytuacji od razu poinformowano policjantów w Bytomiu. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i od razu dokonali zatrzymania mężczyzny.

Mężczyzna dopuścił się kilku innych zdarzeń na terenie Bytomia

Po zatrzymaniu 27-letniego mężczyzny z Oleśnicy okazało się, że mężczyzna w ostatnim czasie dokonał kilku innych przestępstw. Mowa tutaj m.in. o kradzieży pieniędzy z jednego ze sklepów na terenie miasta Bytom. Mężczyzna miał zagrozić sprzedawczyni nożem i wymusił na niej oddanie 500 złotych z kasy sklepowej. Oprócz tego 27-latek skradł także samochód. Pewnego dnia wszedł on do garażu jednego z mieszkańców Bytomia i zagroził 74-letniemu mężczyźnie przedmiotem, który przypominał broń. Następnie zabrał mu kluczyki od auta i oddalił się z miejsca zdarzenia kradzioną Hondą Civic. Warto dodać, że pojazd odnaleziono trzy dni później, gdy został on porzucony w jednej z dzielnic na terenie miasta Zabrze.

Według informacji redaktorów z portalu https://www.uwaga.pl/, obecnie 27-letni mieszkaniec Oleśnicy trafił do aresztu na trzy miesiące. Już niebawem usłyszy od wyrok za swoje czyny. Warto dodać, że sprawca może spędzić w więzieniu nawet do 12 lat.