W Bytomiu działał lokal oferujący nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze go zlikwidowali

Udaną akcję przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy nakryli i ostatecznie zamknęli lokal, który w centrum Bytomia oferował automaty z nielegalnymi grami hazardowymi. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli automaty, ale oprócz tego także i gotówkę. Warto dodać, że każdy jeden nielegalny automat to potencjalna kara w wysokości 100 tysięcy złotych. Każde kolejne takie urządzenie to kolejne 100 tysięcy złotych.

Nielegalny hazard w Bytomiu udaremniony

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pewnego razu namierzyli lokal, w którym w najlepsze toczyły się gry hazardowe. Dowiedzieli się również, że punkt ten jest ciągle ściśle strzeżony. Wstęp do niego mieli jedynie Ci, którzy uważani byli za stałych, a przede wszystkim zaufanych klientów.

Jak więc weszli do środka tego lokalu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej? Otóż w momencie, gdy do lokalu wchodziła inna osoba. Funkcjonariusze wykorzystali ten moment i jednocześnie z tą osobą weszli do środka lokalu hazardowego. W środku lokalu, do którego weszli funkcjonariusze KAS, od razu odkryli oni nielegalne automaty do gier. W środku takich automatów do gier znajdowało się aż siedem. Oprócz tamtejszych automatów, w lokalu znaleziono także gotówkę. Najprawdopodobniej pieniądze te służyły do wypłacania potencjalnych wygranych wszystkim graczom. Warto dodać, że idąc za informacji ze strony infokrasnik.pl, podobny proceder odbywał się również w Kraśniku, jednak i tam funkcjonariuszom udało się udaremnić dalszą działalność nielegalnych punktów hazardowych.

Właścicielom i organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi do 3 lat więzienia i kara grzywny

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie tego nielegalnego punktu hazardowego mogą teraz nawet trafić do więzienia na okres trzech lat. Oprócz tego grozi im także kara grzywny. Warto dodać, że takich przejęć nielegalnych automatów do gier w samym województwie śląskim w ostatnim czasie było znacznie więcej. Mowa tutaj nawet o ponad stu takich nielegalnych automatach do gier.