Kontrola policjantów w sklepie zoologicznym. Właściciel może zostać ukarany

Liczne nieprawidłowości dostrzegli funkcjonariusze w sklepie zoologicznym, który w ostatnim czasie został skontrolowany na terenie Bytomia. Największe zastrzeżenia były przede do warunków, w jakich przetrzymywane były zwierzęta. Mowa tutaj o zbyt dużej ilości zwierząt w jednej klatce, czy też o zbyt małej powierzchni dla nich. Niestety, ale niektóre zwierzęta były również chore.

Nieodpowiednie warunki w sklepie zoologicznym

Rutynowa kontrola policjantów w jednym ze sklepów zoologicznych na terenie Bytomia wykazała wiele nieprawidłowości w tym miejscu. Przede wszystkim właściciele sklepu nie zapewniali należytej opieki zwierzętom. Z tego powodu niektóre zwierzęta popadły nawet w problemy zdrowotne. Na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że zwierzęta znajdują się w za małych klatkach, a w niektórych z nich liczba zwierząt jest po prostu zbyt duża. A jak wiadomo klatki dla zwierząt muszą spełniać pewne normy, aby dany gatunek zwierzęcia mógł w niej przebywać.

Właściciel sklepu zoologicznego może trafić do więzienia

Przede wszystkim funkcjonariusze odkryli nieprawidłowości przy hodowli takich zwierząt jak króliki, świnki, myszy, chomiki, jeże, węże, gekony, agamy oraz papugi. Niestety, ale dało się zauważyć, że zwierzakom brakuje także codziennej opieki. Niektóre z nich były zaniedbane. Z tego powodu funkcjonariusze interweniowali. W wyniku tego zwierzęta trafiły do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Właściciel sklepu zoologicznego za niedopełnienie swoich obowiązków już niedługo usłyszy karę. Mówi się, że może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności w wyniku niedopilnowania odpowiednich warunków w sklepie zoologicznym.