Służby miejskie podjęły walkę i zaczynają usuwać nielegalne wysypiska śmieci w Bytomiu

Osoby mieszkające w Bytomiu najprawdopodobniej niejednokrotnie natknęły się na miejsca, w których znajdowały się śmieci nielegalnie wyrzucone i składowane. Niestety, ale ostatnio nielegalne wysypiska śmieci w Bytomiu to prawdziwa plaga. Teraz tym tematem na poważnie zainteresowały się służby miejskie, które poinformowały o sukcesywnym usuwaniu takich miejsc.

Nielegalne składowiska odpadów w Bytomiu przy ulicy Frenzla i Szyb Zachodni

Z terenu miasta Bytom znikają kolejne nielegalne wysypiska śmieci. To zasługa służb miejskich, które postanowiły interweniować w tym temacie. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie spore nielegalne wysypiska odpadów pojawiły się przy ulicy Frenzla oraz ulicy Szyb Zachodni. Odpadów było całkiem sporo, ponieważ według opublikowanych informacji ze strony Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu usunięto aż 5 metrów sześciennych komunalnych odpadów. Ponadto wywieziono także 4 metry sześcienne wielkogabarytów, 7 metrów sześciennych budowlanych odpadów, 14 metrów sześciennych biodegradowalnych odpadów, 8 metrów sześciennych sztucznych tworzyw, a 99 zużytych opon oraz papę.

Składowisko przy ulicy Kędzierzyńskiej również zostało usunięte

Nielegalne wysypiska odpadów przy ulicy Frenzla oraz Szyb Zachodni to nie były jedyne miejsca, w których nielegalnie składowano odpady. Również przy ulicy Kędzierzyńskiej w Bytomiu w sposób nielegalny składowano różnego rodzaju odpady. Tutaj pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu również usunęły sporo odpadów. Mowa tutaj o 12 metrach sześciennych odpadów budowlanych i gruzu, prawie 11 metrach sześciennych wielkogabarytowych odpadów, czy też o 3 metrach biodegradowalnych odpadów. Pracownicy MZDiM usunęli także prawie 3 metry sześcienne papy, a także około 7 metrów sześciennych starych opon.