Szybka reakcja bytomskiej policji na serię kradzieży biżuterii – zatrzymano recydywistę

Podczas współpracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz Komisariatu Pierwszego Policji w tym samym mieście, udało się skutecznie zatrzymać 36-latka. Mężczyzna ten odpowiedzialny był za dokonanie serii kradzieży ozdób jubilerskich, których ofiarami padały kobiety korzystające z publicznych środków transportu. Jak się później okazało, sprawca miał na swoim koncie już wcześniejsze przestępstwa.

W dniu 21 maja tego roku, na terenie Bytomia doszło do dwóch bezczelnych kradzieży, których sprawcą był 36-letni mężczyzna. Jego działania polegały na wyrywaniu i przywłaszczeniu złotych ozdób noszonych przez kobiety. Czyny te miały miejsce wewnątrz pojazdów miejskiej komunikacji. Ofiary tych incydentów, podróżujące autobusami, zgłosiły te zdarzenia na policję. Złodziej działał w ten sposób, że przerywał naszyjniki ze złota z szyi pań, a następnie opuszczał pojazd.

Dzień po tych zdarzeniach, 22 maja, złodziej podjął kolejną próbę dokonania kradzieży. Tym razem jednak nie poszło mu to tak sprawnie – podczas ucieczki biżuteria wyślizgnęła mu się z rąk. Policjanci działający na terenie Bytomia efektywnie przeprowadzili dochodzenie, dotarli do miejsca pobytu sprawcy i zatrzymali go.

Rozpoczęte śledztwo pozwoliło ustalić, że zatrzymany mężczyzna w przeszłości dopuszczał się już podobnych czynów. W dodatku okazało się, że był poszukiwany na mocy nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd, z powodu konieczności odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

W przypadku kradzieży zuchwałej, sprawcy grozi nawet do 8 lat więzienia, a w sytuacji powrotu do przestępstw kara ta może być jeszcze wyższa. Ostateczne orzeczenie pozostaje jednak w gestii Sądu.