Petralana TTS Polonia Bytom w walce o awans do finału Superligi tenisa stołowego

Gracze Petralana TTS Polonia Bytom, którymi kieruje Michał Napierała, mają przed sobą pierwszy półfinałowy mecz play-off w Superlidze tenisa stołowego. Spotkanie odbędzie się 28 maja i będzie stanowiło okazję do zdobycia kluczowego awansu do finału rozgrywek. Rywalizować będą z obrońcą mistrzostwa Polski – zespołem Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Mecz odbędzie się w Hali Sportowej na ulicy Nickla 143a w Miechowicach, z początkiem o godzinie 16:00. Dla tych, którzy nie będą mogli być na miejscu, przewidziano transmisję na kanale TVP Sport.

W drużynie z Bytomia wystąpi między innymi Patryk Chojnowski, który wkrótce będzie reprezentował Polskę na paraolimpiadzie w Paryżu. Z kolei w składzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki znajduje się 17-letni Miłosz Redzimski, który uzyskał kwalifikacje na igrzyska olimpijskie oraz Grek Panagiotis Gionis, również zakwalifikowany na igrzyska.

W ostatnich latach (2020-2024) wyniki sześciu spotkań między Polonią Bytom a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wyraźnie faworyzują drużynę z Mazowsza, która odniosła pięć zwycięstw. Jedynym sukcesem bytomian było zwycięstwo 3:1 z dnia 29 października 2021 roku.

Trzeba zaznaczyć, że po rundzie zasadniczej Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki okazał się najlepszym zespołem ligi, zdobywając 39 punktów. Petralana TTS Polonia Bytom ze swoim dorobkiem 23 punktów zajęła 5 miejsce, jednak w ćwierćfinale pokonała wyżej rozstawiony zespół SBR Dojlidy Białystok.

Tak jak było to przypadku meczów ćwierćfinałowych, półfinał zostanie rozegrany na dwóch boiskach – pierwszy mecz 28 maja w Bytomiu, a rewanżowy mecz odbędzie się 31 maja w Grodzisku Mazowieckim. Zespół z lepszym wynikiem awansuje do finału rozgrywek Superligi tenisa stołowego, gdzie będą mieli szansę powalczyć o tytuł mistrza Polski.