Projekt "Nordic Walking dla Seniorów 55+" w Bytomiu

Wszystkie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty piąty rok życia, skorzystać mogą z oferty, która zachęca do aktywnego spędzania weekendów. Miasto Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu organizują bowiem cykliczne treningi nordic walking pod profesjonalnym nadzorem instruktora. Akcja pod nazwą „NORDIC WALKING DLA SENIORÓW 55+” ma na celu promować zdrowy styl życia wśród osób starszych.

Zajęcia planowane są co dwa tygodnie, zawsze w sobotę. Pierwsze spotkanie odbywa się już 21 października, o godzinie 9:30. Treningi rozpoczynają się od zbiórki uczestników przy budynku krytej pływalni w Bytomiu. Harmonogram pozostałych zajęć dostępny jest na dołączonym poniżej plakacie.

Na każde spotkanie organizatorzy zapraszają ze specjalnym biletem, który kosztuje jedynie 2 złote i może być nabyty w kasie krytej pływalni. Każde z zajęć będzie trwało około 60-75 minut, poprzedzone krótką rozgrzewką. Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu, a za ich prawidłowy przebieg będzie odpowiadać wykwalifikowany instruktor.