Nowe Możliwości Zatrudnienia dla Kierowców w Bytomiu Dzięki Współpracy z Mosolf Group

17 października, w środę, miasto Bytom i Mosolf Group, międzynarodowa korporacja z oddziałem na ulicy Węglowej, podjęły decyzję o zawarciu listu intencyjnego. List ten dotyczy współdziałania w ramach kampanii rekrutacyjnej, której celem jest znalezienie 20 nowych kierowców samochodów ciężarowych.

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że miasto z silnym potencjałem gospodarczym takie jak Bytom przyciąga firmy o międzynarodowej renomie. Podkreślił, że Mosolf Group dostrzega wysiłki miasta w tworzeniu korzystnych warunków dla inwestorów.

Oprócz transportu samochodowego, Mosolf Group oferuje szereg usług, takich jak: serwisowanie, produkcję specjalistycznych pojazdów, malowanie przemysłowe, mobilność, recykling pojazdów oraz usługi agentów wydających towar. W ramach swojej działalności, Grupa Mosolf dysponuje około 1000 specjalistycznymi pojazdami transportowymi, dwoma statkami żeglugi śródlądowej i 40 centrami technicznymi i logistycznymi w Europie.

Rynek pracy w sektorach transportu i spedycji boryka się z niedoborem pracowników, a niemieckie firmy chętnie zatrudniają Polaków ze względu na ich profesjonalizm i zaangażowanie. Mosolf Group poszukuje głównie kierowców z prawem jazdy kategorii C+E oraz certyfikatem kwalifikacji zawodowej 95. Niemniej jednak, osoby nieposiadające wymaganych uprawnień również są zachęcane do aplikowania.