Próba kradzieży karuzeli świątecznej z rynku w Bytomiu

W centrum miasta, a dokładniej na bytomskim rynku, w ostatnim czasie pojawiła się wyjątkowa karuzela świąteczna. Kilka dni temu nieznani jeszcze sprawcy próbowali skraść karuzelę. Sztuka ta im się nie udała, lecz swoim zachowaniem złodzieje doprowadzili do uszkodzenia karuzeli.

Złodzieje próbowali ukraść karuzelę świąteczną

Z całą pewnością mało kto się spodziewał, że nieduża karuzela świąteczna może stać się celem złodziei. Okazało się jednak, że oświetlona w świątecznym klimacie karuzela może być interesującym celem. Złodzieje w ostatnim czasie próbowali ukraść karuzelę, a także znajdujące się dookoła choinki.

Koniec końców cała akcja zakończyła się fiaskiem. Niestety, ale podczas próby kradzieży doszło do uszkodzenia karuzeli. Wandale podczas całej akcji uszkodzili ozdobne sznury, na których znajdowały się lampki. Po prostu zostały one uszkodzone, a wręcz powyrywane.

Policja w Bytomiu oraz straż miejska od razu została poinformowana o całym zdarzeniu przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Służby niezwłocznie wystąpiły o przekazanie dostępnych nagrań z monitoringu, które na pewno okażą się pomocne w celu schwytania spacerów.

Świąteczna karuzela, która działa „na pych” i jest dostępna na bytomskim rynku, niewątpliwie cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Najmłodsi bytomianie czerpali z niej mnóstwo frajdy od samego początku. Na szczęście mogą z niej korzystać w dalszym ciągu, ponieważ uszkodzenia wywołane próbą kradzieży nie wpłynęły na jej stan techniczny, a jedynie wizualny.