Szyb Krystyna w złym stanie. Mieszkańcy apelują o reakcję miasta

Osoby, którym zależy na poindustrialnym dziedzictwie Górnego Śląska bardzo mocno działają w kwestii Szybu Krystyna. Wielu mieszkańców pragnie tego, aby miasto zarezerwowało środki na wykup Szybu Krystyna w przyszłorocznym budżecie miasta. Jednak to nie jedyne oczekiwania mieszkańców. Jakie kroki według nich powinno podjąć miasto?

Zdecydowana reakcja mieszkańców Bytomia w sprawie Szybu Krystyna

Przede wszystkim mieszkańcy oczekują od władz miasta, że w przyszłorocznym budżecie miasta zostanie uwzględniony Szyb Krystyna. Mowa o tym, aby były zarezerwowane środki na jego wykup. Oprócz tego mieszkańcy oczekują tego, aby potem od razu ująć go w Gminnym Programie Rewitalizacji Bytom 2020+. Pragną także tego, aby modernizacja Szybu Krystyna została uwzględniona w plan działań związanych z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji.

Osoby zaangażowane w akcje związaną z uratowaniem poindustrialnego dziedzictwa Górnego Śląska działają dość żwawo. Zbierają nawet podpisy poparcia pod całą akcją. Warto dodać, że obecnie Szyb Krystyna znajduje się w dość opłakanym stanie. Niestety, ale regularnie jest on nawet plądrowany przez osoby zbierające złom. Wszystko za sprawą tego, że zabezpieczenie tego miejsca jest bardzo słabe i nieprawidłowe.