Zabytkowy gmach należący niegdyś do strażaków wystawiony na sprzedaż

W centrum Bytomia znajduje się gmach, który niegdyś należał do straży pożarnej. Od ponad dwóch, gdy strażacy zmieni lokalizację swojej bazy, gmach stoi opuszczony. Teraz władze miasta oficjalnie poinformowały o rozpoczynającym się przetargu na sprzedaż opuszczonego obiektu.

Legendarny obiekt remizy w centrum miasta szuka nowego właściciela

Strażacy z zabytkowej remizy wyprowadzili się już ponad 2 lata temu. Obiekt stojący nieopodal rynku w Bytomiu od tego czasu stoi pusty. Z kolei strażacy funkcjonują w nowoczesnym obiekcie znajdującym się przy ulicy Łużyckiej.

Czterokondygnacyjny budynek oraz kilka innych lokali, które znajdują się przy ulicy Strażackiej teraz zostały wystawione na sprzedaż. W ramach przetargu nabywca ma okazję zakupić czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 1749 m2, budynek magazynowo-warsztatowy powierzchni 590 m2, mniejsze zabudowania na podwórzu, a także lokal użytkowy o powierzchni 181,05 m2. W ramach przetargu nowy właściciel nabędzie także grunty, na których znajdują się owe obiekty.

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu będą musiały wpłacić wadium w wysokości 541 tys. zł. do dnia 16 stycznia. Cena wywoławcza w przetargu została ustalona na kwotę 5,4 mln zł. Oficjalnie przetarg odbędzie się 20 stycznia.