Policjanci zatrzymali poszukiwanego oraz pijanego kierowcę

W niedzielę 26 września przed południem policjanci zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem alkoholu. O całej sprawie funkcjonariusze dowiedzieli się dzięki telefonowi od mieszkanki Bytomia. To ona zawiadomiła policjantów, że na ulicy Obywatelskiej w Bytomiu porusza się samochód i jeździ po całej szerokości jezdni. Funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce.

Zatrzymanie pijanego, a także poszukiwanego mężczyzny

Na miejscu okazało się, że mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki Seat rzeczywiście znajduje się pod wpływem alkoholu. Co więcej, w wydychanym powietrzu znajdowało się u niego aż ponad 3 promile alkoholu. Policjanci na miejscu zatrzymania od razu zauważyli, że samochód posiada wgniecenia oraz otarcia. Okazało się, że chwilę wcześniej zahaczył on jeden z samochodów zaparkowanych na ulicy.

Policjanci na miejscu dokonali także wylegitymowania pijanego kierowcy. Okazało się, że jest on poszukiwany przez organy ścigania. Po sprawdzeniu szczegółów okazało się, że musi on odbyć karę pozbawienia wolności. Nadchodzące miesiące na pewno spędzi on za kratkami. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi zarówno pozbawienie wolności do lat 2, jak i wysoka kara grzywny.