Pod wpływem alkoholu i z cofniętym prawem jazdy – zatrzymano 38-letniego kierowcę

38-letni mężczyzna, który prowadził samochód osobowy marki Audi narobił sobie ostatnimi dniami sporych problemów. Wszystko za sprawą faktu, że wsiadł za kółko będąc pod wpływem alkoholu. W jego organizmie znajdowało się prawie 2,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna miał już cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Zatrzymanie 38-letniego kierowcy

Do zatrzymania 38-latka doszło w niedzielę, dnia 12 marca. Funkcjonariusze policji tego dnia prowadzili rutynową kontrolę drogową. Postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Audi. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu jest kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowało się blisko 2,5 promila alkoholu. Co więcej, po dokładnym sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów przez decyzję starosty.

Już niebawem 38-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie samochodu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, mężczyźnie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.