Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zakup pierścionka zaręczynowego to równie ważne wydarzenie, co zaręczyny. Dlatego też poszukując idealnej biżuterii na tę okoliczność, należy odpowiednio się do tego przygotować i zebrać wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą znaleźć odpowiedni model pierścionka. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy mini poradnik, w który zawarliśmy najistotniejsze informacje na ten temat. Zapraszamy.

Jakie wymagania musi spełniać pierścionek zaręczynowy?

W sklepach z biżuterią dostępne są liczne pierścionki, wykonane z rozmaitych materiałów. Nie każdy z nich, sprawdzi się jednak w przypadku zaręczyn. Wynika to z faktu, iż część modeli nie odznacza się odświętnym charakterem, więc podarowanie ich wybrance swojego serca, może nie być najlepszym pomysłem. Zatem jakie wymagania powinien spełniać pierścionek, aby uznać, go wartym zaręczyn? Otóż jak się okazuje, nie jest ich zbyt wiele, jednak warto się nimi kierować, przeglądając pierścionki zaręczynowe, dostępne w witrynach sklepów z biżuterią.

Przede wszystkim, tego typu biżuteria okolicznościowa, powinna być wykonana z metalu szlachetnego, takiego jak złoto lub srebro. Jeżeli chodzi jednak o ten drugi rodzaj materiału, to panuje powszechne przekonanie, że jest zbyt mało szlachetny, jak na surowiec, z którego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy. Znacznie lepszą alternatywą dla niego, będzie białe złoto. Swoim wyglądem, przypomina ono bowiem srebro, jednak jest od niego trwalsze i, co równie istotne – bardziej eleganckie i ekskluzywne.

Czym kierować się, podczas zakupu pierścionka zaręczynowego?

Żeby wybór pierścionka zaręczynowego był w pełni trafiony, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Mowa tu m.in. o:

  •         Materiale. Wspominaliśmy już o tym w poprzednim paragrafie.
  •         Rozmiarze. Powinien być perfekcyjnie dopasowany do palca przyszłej narzeczonej. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia.
  •         Stylu. Ze względu na to, że pierścionek zaręczynowy będzie towarzyszył przyszłej pannie młodej każdego dnia, musi on odpowiadać jej preferencjom estetycznym.
  •         Cenie. Trzeba pamiętać o tym, że zakup tego rodzaju biżuterii okazjonalnej, wcale nie musi wymagać ponoszenia olbrzymich kosztów. Oczywiście, niewątpliwie jest to większy wydatek, jednak nie dajmy się zwariować. Najlepiej wybrać model, dostosowany do swoich możliwości finansowych.
  •         Ozdobach. Pierścionek zaręczynowy powinien być zdobiony kamieniami i niekoniecznie muszą to być brylanty. Modele dekorowane cyrkoniami są znacznie tańsze i równie atrakcyjne wizualnie.

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, z całą pewnością wybór odpowiedniego modeli pierścionka na zaręczyny stanie się dużo łatwiejszy. Przed zakup konkretnego wariantu, warto zapoznać się z ofertami kilku sklepów z biżuterią, aby mieć pewność, że wybór padł na ten najbardziej odpowiedni. Pierścionki zaręczynowe Jubiler Katowice to jedne z tych, które zdecydowanie warto sprawdzić.

Gdzie szukać pierścionków zaręczynowych?

Odpowiedź na to pytanie jest konkretna – w sklepach jubilerskich, takich jak Jubiler Katowice, z ofertą którego można zapoznać się pod adresem https://www.jubiler-katowice.com/. Zakupów w pracowni jubilerskiej można dokonywać online lub stacjonarnie, więc każdy ma szansę skorzystać z opcji, która najbardziej mu odpowiada.