Oszustka z Bytomia sprzedawała za młode i chore psy

Funkcjonariusze z Bytomia, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem gospodarczej przestępczości dokonali zatrzymania 42-letniej mieszkanki Bytomia. Wszystko w związku ze sprzedażą przez kobietę zbyt młodych i chorych psów. Co więcej, kobieta zarzekała się, że są to psy rasowe, a w rzeczywistości było to nieprawdą.

Zatrzymanie 42-letniej kobiety z Bytomia

Nielegalny handel zwierzętami urządziła sobie 42-letnia kobieta, która na terenie Bytomia zajmowała się hodowlą psów i następnie ich sprzedażą poprzez ogłoszenia na portalach aukcyjnych. Cena za szczenięta była nad wyraz atrakcyjna, stąd też chętnych i zainteresowania na zakup zwierząt nie brakowało. Właściciele zakupionych psów później jednak zgłaszali się na policję, gdyż psy były chore, a także za młode, aby je sprzedawać. Co więcej nie były one odrobaczone, a także brakowało im podstawowych szczepień.

14 zarzutów oszustwa dla kobiety prowadzącej pseudohodowlę

Nowi właściciele szczeniaków już po kilku dniach musieli żegnać się z psami, ponieważ te żyły tylko kilka dni. Na komendę w Bytomiu z tego powodu zgłosiło się aż 14 osób. Poszkodowani złożyli zeznania, a policjanci zaczęli działać. Szybko okazało się, że kobieta w nieuczciwy i nielegalny sposób prowadzi handel psami, prowadząc tzw. pseudohodowlę. Teraz 42-letnia kobieta usłyszała już aż 14 zarzutów oszustwa i znajduje się pod dozorem policyjnym na wniosek prokuratora.