Nietypowe rozwiązanie przy przejściach dla pieszych w Bytomiu

W ostatnim czasie na terenie Bytomia doszło do kilku wypadków z udziałem pieszych. Większość z nich miała miejsce na przejściach dla pieszych. Takie statystyki są na pewno niepokojące. Z tego powodu Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wraz z tutejszą policją postanowili zainterweniować. W najbliższym czasie na kilku przejściach dla pieszych w mieście testowany będzie „odblaskowy ludzik”, którego celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Innowacyjne oznakowanie bytomskich przejść dla pieszych

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia. Do doprowadza do takich sytuacji jak ostatnie potrącenie dziewczynki w województwie lubelskim. W wielu miejscach brakuje nawet oświetlenia. Jednak w przypadku bytomskich przejść dla pieszych, do wypadków dochodziło nawet pomimo dobrze oświetlonej przestrzeni. Dlatego bytomscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów postanowili pójść krok dalej i zdecydowali się przetestować „odblaskowe ludziki”, które mają spowodować, że kierowcy zaczną zdejmować nogę z gazu.

Sztuczne, odblaskowe ludziki

„Odblaskowe ludziki” to po prostu sztuczna sylwetka, która przypomina swoim wyglądem ludzką postać zbliżającą się do przejścia dla pieszych. Na początku takie rozwiązanie zostanie umieszczone na ulicy Wojciechowskiego. Mundurowi wraz z pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów będą teraz testować to rozwiązanie. Jeśli rzeczywiście poziom bezpieczeństwa na tym przejściu dla pieszych się zwiększy, to na pewno pewno rozwiązanie zostanie skopiowane na przejścia dla pieszych zlokalizowane w innych częściach miasta.