Okradali operatora telefonii komórkowej. Zostali zatrzymani w Bytomiu

Proceder wyłudzania wartościowych sprzętów elektronicznych od jednego z operatorów telefonii komórkowych zorganizowali sobie dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat. Proceder trwał od początku marca, a w tym czasie wyłudzili oni sprzęt elektroniczny o wartości około 140 tysięcy złotych.

W procederze wykorzystywali dane klientów

Zatrzymani w Bytomiu dwaj mężczyźni to mieszkańcy Katowic. Do zatrzymania doszło w momencie, gdy mężczyźni mieli odbierać przesyłkę z kolejnym sprzętem elektronicznym. Nad sprawą pracowali przede wszystkim zabrzańscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Podczas prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni na podstawie wykorzystania danych klientów jednego z operatorów telefonii komórkowej, wyłudzali od operatora sprzęt elektroniczny. Firma operatora telefonii komórkowej w ten sposób straciła ponad 140 tysięcy złotych.

Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa przeszukali również mieszkania mężczyzn. W jednym z mieszkań znaleziono część wyłudzonego sprzętu elektronicznego. Oprócz tego policjanci znaleźli również marihuanę. Obecnie dwójka mężczyzn została zatrzymana tymczasowo na okres trzech miesięcy. Obydwaj mogą trafić do więzienia na okres dwóch lat.