Około 400 osób będzie mogło uzyskać pracę w nowym magazynie Lidla

Niebawem mają ruszyć prace nad budową nowego magazynu dla sklepów Lidla na Śląsku. Magazyn będzie tzw. centrum dystrybucyjnym i to właśnie z bytowskiego magazynu będą wyjeżdżały tiry z towarem do poszczególnych punktów Lidla na terenie województwa śląskiego. Wybudowanie nowego magazynu to szansa na rozwój regionu, a zatrudnienie w nowym magazynie będzie mogło uzyskać nawet około 400 pracowników.

Nowy magazyn Lidla w Bytomiu

Budowa nowego magazynu sieci sklepów Lidl odbędzie się przy ulicy Siemianowickiej w Bytomiu. Inwestycja ma być w pełni zgodna z obecnymi wymogami dotyczącymi ekologii, a także nie ma negatywnie wpływać na środowisko. Nowy magazyn ma obejmować powierzchnię 254 000 mkw. Budowa została podzielona na etapy. Będą w nim się odbywać działania przyjmowania, magazynowania, kompletacji oraz wysyłki towaru magazynowanego.

Realizacja tej inwestycji to również ogromna szansa na znalezienie zatrudnienia dla około 400 osób. Przypuszcza się, że właśnie tyle osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie w bytomskim magazynie sieci Lidl. W ramach zatrudnionych pracowników potrzebnych będzie około 90 pracowników biurowych, a także 300 pracowników magazynowych.