Już niedługo odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Wielkimi krokami nadchodzą Akademickie Mistrzostwa Polski, które zorganizowane zostaną na terenie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpie Bytom. Zawody będą oczywiście miały charakter ogólnopolskich zawodów wspinaczkowych. To sprawia, że właśnie w Bytomiu rywalizować będą najlepsi zawodnicy nie tylko z regionu, ale także z wszystkich innych części kraju.

Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe – Akademickie Mistrzostwa Polski

Wśród konkurencji, w których rywalizować będą zawodnicy są wspinaczka na trudność, bouldering, a także wspinaczka na czas. Zawody są organizowane przez Akademicki Związek Sportowy. Warto dodać, że zawody zostały objęte specjalnym patronatem honorowym Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.

Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć w akcji najlepszych wspinaczy z całej Polski na zawodach będą mogli to zrobić za darmo. Wstęp na Akademickie Mistrzostwa Polski, które są organizowane w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpie Bytom jest bezpłatny.

Początek zawodów jest już w piątek, dnia 24 marca. Zawody będą trwały do niedzieli, dnia 26 marca. W piątek odbędą się zawody w boulderingu, w sobotę we wspinaczce na trudność, z kolei w niedzielę zawodnicy staną w szranki walcząc o tytuł w konkurencji wspinaczki na czas.