Nastolatkowie pobili kobietę, ponieważ zwróciła im uwagę o śmiecenie

Nerwy na wodzy nie utrzymało dwóch nastolatków, którzy dopuścili się pobicia 41-letniej kobiety. Do całej sytuacji doszło, ponieważ kobieta zwróciła im uwagę o zaśmiecanie terenu. Po całym zajściu uciekli z miejsca zdarzenia. Wpadli już w ręce policji.

Pobili kobietę i uciekli z miejsca zdarzenia

Sytuacja, która spowodowała pobicie miała miejsce w sobotę 21 sierpnia. Policjanci otrzymali zawiadomienie o sytuacji tuż po godzinie 14:00. Od razu udali się na ulicę Racławicką, gdzie znajdowała się pobita kobieta.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 41-letnia mieszkanka Bytomia została zaatakowana przez nastolatków w wieku 19 lat. Zajście było skutkiem tego, że kobieta zwróciła im uwagę o to, aby posprzątali po sobie śmieci, które zostawili na chodniku. Reakcją nastolatków była napaść pięściami na kobietę. Pobili ją i uciekli do pobliskiej klatki schodowej.

Nastolatkowie trafili do aresztu

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się odpowiednie służby. Ratownicy medyczni zajęli się pobitą kobietą i udzielili jej pomocy. Z kolei policjanci udali się w teren, aby poszukać nastolatków. Po chwili ich znaleźli. Od razu wykonano im badanie alkomatem. Okazał się, że są pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani i co najmniej najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Warto zaznaczyć, że jeden z nastolatków tego samego dnia miał już wcześniej zaczepiać inną kobietę. I jak się okazało, tamta kobieta również zwróciła im uwagę z tego samego powodu. W najbliższym czasie nastolatkowie powinni stanąć przed sądem, gdzie usłyszą zarzuty.