W Bytomiu także odbył się protest w ramach sprzeciwu wobec ustawy „lex TVN”

Niemal cała Polska żyje ostatnimi czasy tematem związanym z ustawą sejmową dotyczącą mediów w Polsce. W ramach tego na ulice wielu polskich miast na ulicę wyszli protestanci, którzy opowiadają się przeciw tej ustawie. Osoby, które gromadzą się na protestach są jednoznacznego zdania, że ustawa przygotowana przez rządzących ma za zadanie jedynie usunąć media oraz kanały telewizyjne, które nie są im sprzyjające.

Manifestacja w Bytomiu w obronie mediów w Polsce

Protesty w Bytomiu podobnie jak w wielu innych miastach w naszym kraju rozpoczęły się o godzinie 18:00 we wtorek 10 sierpnia. Podobnie jak na innych protestach, tak samo i tutaj uczestnicy przygotowali na tę okazję plakaty, transparenty oraz okrzyki. Wśród przybyłych osób można zauważyć transparenty z takimi hasłami jak „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”, „Wolne media w Polsce”, czy też specjalne grafiki z logo TVN. Protesty w Bytomiu odbywały się raczej w spokojnej atmosferze i nikomu nic się nie stało. Nie doszło do zamieszek oraz przepychanek, jak miało to miejsce chociażby w Olsztynie.

TVN 24 posiada licencję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jedynie do 26 września

Już niedługo cała sprawa związana z ustawą „lex TVN” powinna się wyjaśnić. O tym, czy telewizja TVN będzie mogła dalej funkcjonować w naszym kraju na obecnych zasadach dowiemy się już niedługo. Obecna koncesja telewizji TVN 24 obowiązuje do 26 września tego roku. Czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ją przedłuży? Ciężko cokolwiek stwierdzić, ponieważ o ile posłowie dyskutowali oraz głosowali już nad ustawą, to jednak do końca nie wiadomo jeszcze jak rozwinie się sytuacja.