22-latek napadł na dwa sklepy. Ukradł piwo i papierosy

Młody mężczyzna dopuścił się kradzieży w dwóch sklepach na terenie Bytomia oraz Piekar Śląskich. W obu przypadkach sterroryzował sprzedawczynie oraz zażądał od nich artykułów sklepowych. W pierwszym przypadku mowa o papierosach, z kolei w drugim o piwie.

Napaść na sklepy spożywcze

Do obu napaści doszło w środę 18 sierpnia w godzinach wieczornych. Pierwszym sklepem, który napadł 22-latek był sklep w Piekarach Śląskich. Z kolei potem młody mężczyzna udał się do sklepu w Bytomiu i tam również napadł kobietę. Według relacji kobieta została uderzona w twarz. Na szczęście w obu przypadkach pracownice nie odniosły większych obrażeń.

Nastolatek został zatrzymany przez policjantów

Policja w Bytomiu oraz Piekarach Śląskich szybko otrzymały zgłoszenie o napaści oraz kradzieży. Dzięki temu funkcjonariusze mogli szybko przejść do działań mających na celu złapanie sprawcy oraz wyjaśnienie sprawy.

Policjantom udało się ustalić rysopis sprawcy, który następnie został przesłany wszystkich radiowozom, które poruszały się w terenie.

Mężczyzna został zauważony w okolicach autobusowego dworca w Bytomiu. Rysopis zgadzał się z postacią, którą zauważyli policjanci przy dworcu. Okazało się, że przestępcą jest młody mężczyzna w wieku 22 lat pochodzący z Chorzowa.

Śledczy z Bytomia od razu postawili młodemu mężczyźnie zarzuty związane z napaścią oraz kradzieżą. Prokurator postanowił także, aby mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa 22-latkowi z Chorzowa grozi do 12 lat więzienia.