Polonia Bytom przegrywa z Cariny Gubin 0:1

Drużyna Cariny Gubin odniosła niespodziewane zwycięstwo nad zespołem Polonii Bytom. Mecz rozgrywany w ramach X kolejki III Ligi Polskiej zakończył się wynikiem 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 80. minucie zdobył dla zespołu Cariny Gubin Adam Antochów.

Gospodarze zagrali mądrze i wykorzystali swoje szanse

Przed spotkaniem mało kto dawał większe szanse zespołowi gospodarzy. To Polonia Bytom była stawiana w roli faworyta. Wydarzenia boiskowe po raz kolejny pokazały jednak, że przedmeczowe zapowiedzi na nic się zdadzą, ponieważ i tak boisko wszystko zweryfikuje.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa toczyła się mimo wszystko pod dyktando gości. To zespół z Bytomia od samego początku utrzymywał się przy piłce i próbował swoich sił w ataku pozycyjnym. Z kolei gospodarze tego spotkania nastawili się w pierwszej połowie na grę z kontry. Szukali swoich okazji w momencie, gdy goście nieco bardziej się otworzyli. W pierwszej części gry jednak ani jedna, ani druga strona nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali.

Druga połowa toczyła się już w nieco innym stylu. Gospodarze starali się przejąć inicjatywę, z kolei goście nieco spuścili z tonu. I taki przebieg meczu mogliśmy oglądać niemal do samego końca. Piłkarze zespołu Cariny Gubin w końcu jednak otrzymali nagrodę za swoje starania. W 80. minucie spotkania składną akcję całego zespołu, lecz przede wszystkim po świetnym indywidualnym dryblingu na lewej stronie boiska wykończył Adam Antochów.