Młody bytomianin oskarżony o usiłowanie zabójstwa – grozi mu dożywocie

Mieszkaniec Bytomia, zaledwie 18-letni, stanął przed obliczem prawa, usłyszawszy zarzuty powiązane z usiłowaniem zabójstwa podczas próby dokonania rozboju. Dodatkowo, mężczyzna został oskarżony o usiłowanie rozboju przy użyciu narzędzia stanowiącego zagrożenie dla życia. Na chwilę obecną, młodzieniec spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Niestety, za popełnione czyny grozi mu surowa kara – nawet dożywocie.

Bytomianin w wieku 18 lat został aresztowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Okazało się, że miał on otrzymać przesyłkę za pośrednictwem firmy kurierskiej działającej na terenie Myszkowa. Zanim jednak doszło do tego, kilka dni wcześniej inna przesyłka została zamówiona w tej samej firmie kurierskiej. Ten wcześniejszy przypadek zakończył się napadem na kuriera w Ostrowie. Gdy kurier dotarł na miejsce dostawy z zamówioną przesyłką, odbiorca (którego dane podane przy zamówieniu okazały się fałszywe) zaatakował go, następnie zabrał paczkę o znacznej wartości.

Z uwagi na powyższe zdarzenie, drugie podobne zamówienie (o analogicznej wartości i od tego samego dostawcy) wzbudziło niepokój w firmie kurierskiej, która postanowiła skontaktować się z policją. Okazało się, że obawy firmy były uzasadnione. Gdy policjanci z Myszkowa zatrzymali „odbiorcę” przesyłki, okazało się, że ma on w swoim plecaku młotek i nóż.

18-letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa w trakcie próby rozboju oraz zarzut usiłowania rozboju przy użyciu narzędzia stanowiącego zagrożenie. Decyzja o dalszym losie młodzieńca zostanie podjęta przez sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara dożywotniego więzienia.