Mężczyzna z Puław próbował przekupić policjantów i teraz może trafić do więzienia

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, dnia 2 lipca. Jeden z mężczyzn pochodzący z Puław próbował przekupić policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 55-latka w momencie, gdy ten ledwo co słaniał się na nogach na ulicy Strzelców Bytomskich. Gdy podeszli do niego i zatrzymali go funkcjonariusze, to pijany mężczyzna próbował wręczyć im 20 złotych „na piwo”.

Próba przekupienia policjantów banknotem 20 złotych

Pijany mężczyzna z Puław podczas zatrzymania przez policjantów tak naprawdę nie wiedział w jaki sposób znalazł się w Bytomiu na ulicy Strzelców Bytomskich. Jako, że nikogo z nim nie było, a 55-latek sam ledwo stał na nogach, to funkcjonariusze postanowili przewieźć go na izbę wytrzeźwień. Jednak w momencie, gdy znaleźli się oni przed budynkiem izby wytrzeźwień, to pijany mężczyzna najprawdopodobniej liczył na to, że zostanie wypuszczony. I właśnie z tego powodu próbował wręczyć funkcjonariuszom banknot o nominale 20 złotych.

Warto dodać, że ostatnimi czasy również w Pszczynie doszło do próby wręczenia łapówki.

Mężczyzna został zatrzymany i grozi mu do 2 lat więzienia

Oczywiście policjanci banknotu nie przyjęli. Co więcej, od razu pieniądze zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do aresztu. W momencie zatrzymania 55-latka funkcjonariusze przebadali go również alkomatem. W tamtym momencie alkomat wskazał, że w organizmie mężczyzny krążyło aż ponad 3 promile alkoholu. W wyniku próby przekupienia policjantów, mężczyzna już niedługo odpowie przez sądem. Śledczy zdążyli już postawić zatrzymanemu 55-latkowi zarzut w postaci korupcyjnego przestępstwa. Z tego powodu grozi mu do 2 lat więzienia.