Kryta pływalnia w Bytomiu zamyka się do połowy sierpnia – z jakiego powodu?

Po raz kolejny kryta pływalnia w Bytomiu zostanie zamknięta. I pozostanie zamknięta aż do połowy sierpnia. Co jest powodem takiej decyzji? Oczywiście wysokie temperatury na zewnątrz, a wtedy to wszyscy mieszkańcy wolą korzystać z basenu plenerowego. Oczywiście oprócz tego powodem zamknięcia pływalni jest także wykonanie niezbędnych napraw i wykorzystanie tego czasu na zajęcie się krytą pływalnią od strony technicznej.

Zamknięcie krytej pływalni w Bytomiu

Od kiedy do kiedy dokładnie kryta pływalnia w Bytomiu będzie niedostępna dla osób chętnych? Kryta pływalnia zamknięta będzie dokładnie w dniach od 1 lipca do 15 sierpnia. W tym czasie nie będzie można korzystać ani z pływalni, ani z siłowni. Po prostu w czasie zamknięcia krytego obiektu przeprowadzone zostaną niezbędne prace związane z naprawą wszystkich rzeczy.

Cały czas czynna jest otwarta pływalnia

W czasie, gdy kryta pływalnia jest nieczynna, na szczęście można korzystać z otwartej pływalni. Odkryta pływalnia znajduje się w Parku Miejskim imienia F. Kachla. Po raz pierwszy oficjalnie korzystać z otwartej pływalni można było w sobotę, dnia 25 czerwca. To właśnie wtedy miejsce miała oficjalna inauguracja sezonu. Z basenu plenerowego można korzystać każdego dnia w godzinach od 10:00 do 19:00. Warto dodać, że w tym miejscu można znaleźć zarówno basen głęboki dla osób pływających, dodatkowy brodzik dla dzieci, jak i mini plac zabaw dla najmłodszych. Oprócz tego znajduje się tam również basen dla niepływających oraz wodny plac zabaw, który jest sporą atrakcją wśród odwiedzających ten obiekt osób.