Jerzy Janowicz wygrywa swój pierwszy mecz na Narodowych Mistrzostwach Polski Esvelo 96. w tenisie, które rozgrywane są w Bytomiu

W Bytomiu odbywają się Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisa. W tym turnieju mierzą się najlepsze tenisistki i tenisiści z Polski. Uczestnicy mają naprawdę o co grać, ponieważ po raz pierwszy na turnieju tej rangi pula nagród to ponad milion złotych, a co więcej, zwycięzcy turnieju kobiet i mężczyzn otrzymają także na własność Mercedesa CLA, które zafunduje firma BMG Goworowski z Gdyni. Na kortach możemy zobaczyć tenisistów z całej Polski, a wśród nich jest m.in. Jerzy Janowicz.

Pewne zwycięstwo Jerzego Janowicza w pierwszym spotkaniu

Przypomnijmy, że Jerzy Janowicz to utytułowany polski tenisista, który swego czasu zajmował nawet 14. pozycję w rankingu najlepszych tenisistów świata. Niestety, ale przez różne problemy oraz kontuzje, zawodnik ten znacząco spuścił z tonu w ostatnich latach. Teraz próbuje jednak sukcesywnie wracać na kort i powoli mu się udaje to zrobić. Dowodem na to jest chociażby zwycięstwo w pierwszej rundzie Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski. Janowicz w pierwszej rundzie poradził sobie z Kacprem Szymkowiakiem, którego pokonał 6:1 i 6:4. Takie rozstrzygnięcie sprawia, że Jerzy przechodzi do drugiej rundy turnieju, w której zmierzy się z Maksem Kaśnikowskim.

Cel Jerzego Janowicza? Zwycięstwo w całym turnieju

Jerzy Janowicz podkreśla, że jego głównym celem w tym turnieju jest odniesienie zwycięstwa. O to na pewno jednak nie będzie łatwo, ponieważ jak sam zawodnik przyznał, trawa to nie jest jego ulubiona nawierzchnia. Znacznie lepiej czuje się on na betonie, gdzie może w pełni wykorzystać swoje atuty fizyczne i techniczne. Warto dodać, że spotkania w ramach turnieju Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w tenisa odbywają się w Bytomiu, a dokładniej to na kortach klubu Górnika Bytom.