Małżeństwo na motorowerze w stanie nietrzeźwości zatrzymane przez policjantów

W całej Polsce regularnie dochodzi do zatrzymań pijanych kierowców lub kierowców po spożyciu innych substancji odurzających. Tym razem do takiego zdarzenia doszło również w Bytomiu. Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na ulicę Konstytucji w Bytomiu. Jak zaznaczyła osoba zgłaszająca ten fakt, dwójka osób co chwilę jeździ w okolicy ulicy Konstytucji. Policjanci oczywiście przyjęli zgłoszenie i udali się pod wspomniany adres. Okazało się, że na miejscu wyczuli od razu woń alkoholu.

Kobieta oraz mężczyzna w stanie nietrzeźwości na zmianę jeździli motorowerem

W momencie, gdy policja pojawiła się na miejscu zdarzenia, to od razu funkcjonariusze poczuli woń alkoholu. Z tego powodu obydwie osoby zostały przebadane alkomatem. Mowa tutaj o mężczyźnie w wieku 39 lat i kobiecie w wieku 41 lat. U mężczyzny alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei u kobiety w organizmie wykryto 1,5 promila. Oczywiście oznaczało to, że obydwie osoby złamały prawo jeżdżąc na motorowerze pod wpływem alkoholu. A jak udało się ustalić śledczym, zarówno kobieta, jak i mężczyzna jeździli na motorowerze, ponieważ robili to na zmianę. W tym momencie warto dodać, że do podobnego zdarzenia doszło ostatnio również w Kołobrzegu – więcej szczegółów na 24kolobrzeg.pl.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im do 2 lat pozbawienia wolności

Z powodu wykrycia alkoholu w organizmie 39-letniego mężczyzny i 41-letniej kobiety oraz jazdy na motorowerze pod wpływem alkoholu, zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata. Policjanci z Zespołu Wywiadowczego komendy w Bytomiu oczywiście na miejscu zatrzymali małżeństwo. Już niedługo obydwoje usłyszą zarzuty za jazdę na tzw. podwójnym gazie.