Już niedługo zostanie usunięta najkrótsza linia tramwajowa w Europie, która funkcjonowała w Bytomiu

Bytom mógł pochwalić się najkrótszą linią tramwajową biorąc pod uwagę nie tylko nasz kraj, ale nawet całą Europę. Mowa tutaj o wagonie linii numer 38, który zaliczał jedynie 4 przystanki. Jednak już niedługo cała ulica, na której przemieszcza się linia numer 38 zostanie poddana pracom remontowym. Z tego względu trasa tramwajowa również przejdzie modernizację i zaczną tam kursować również inne tramwaje nowoczesnego typu.

O zmianach związanych z linią numer 38

We wstępie artykułu mogliśmy się dowiedzieć, że linia tramwajowa numer 38 jest najkrótszą linią w całej Europie. Liczy ona tylko 4 przystanki. Jednak jej funkcjonowanie nie będzie trwało już zbyt długo. Jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 23 lipca ma dojść do całkowitego zawieszenia tej linii. Oczywiście zmiany spowodowane są rozpoczynającym się niebawem remontem na ulicy Piekarskiej.

Remont ulicy Piekarskiej w Bytomiu i zmiany w rozkładzie linii numer 38

Jakie dokładnie zmiany w kontekście kursowania tramwajów zostaną wdrożone? Na ten moment możemy być pewni na pewno jednej zmiany, jednak koniec końców może ich być znacznie więcej. Przede wszystkim trasa linii 38 nie będzie liczyć już jedynie 4 przystanków. Teraz zostanie ona wydłużona i będzie się rozciągać aż do placu Sikorskiego. Co ciekawe, linia numer 38 po wykonaniu remontu ma być przeznaczona nie dla jednego, lecz dla dwóch wagonów. Jednym z nich będzie wagon historyczny, z kolei drugim ma być nowoczesny tramwaj, który będzie pokonywał nową trasę i zabierał podróżnych.