Intensywne działania bytomskiej policji przeciwko narkotykom: siedem osób zatrzymanych i zabezpieczone substancje odurzające

Mundurowi w Bytomiu nie ustają w swojej walce przeciwko przestępczości narkotykowej. Na początku tygodnia, dokładnie w dniach poniedziałek, wtorek i środę, zatrzymali oni siedem osób, których podejrzewano o posiadanie narkotyków. Byli to mieszkańcy Bytomia oraz Chorzowa, w wieku pomiędzy 22 a 40 lat, którzy mieli przy sobie takie substancje jak amfetamina, marihuana oraz grzyby halucynogenne. Policjanci dokonali zabezpieczenia tych substancji.

Funkcjonariusze ciężko pracują każdego dnia, monitorując rynek narkotykowy i eliminując zabronione substancje, aby nie trafiły one na ulice Bytomia. Ich wysiłki w miniony poniedziałek, wtorek i środę zaowocowały zatrzymaniem siedmiu osób i zabezpieczeniem znacznej ilości narkotyków. Znaleziono między innymi marihuanę ukrytą w słoikach i woreczkach foliowych, ciastka z marihuaną oraz amfetaminę. Ze zabezpieczonych substancji możliwe byłoby przygotowanie ponad 500 porcji dilerskich marihuany oraz 170 porcji amfetaminy.

Wszystkim, którzy posiadają lub zamierzają nabyć substancje psychoaktywne, przypominamy o konsekwencjach prawnych wynikających z artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Posiadanie jakiejkolwiek ilości środków odurzających, nawet dodanych do jedzenia, jest zabronione i podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności. Należy dodać, że osoba posiadająca znaczną ilość narkotyków może zostać skazana na karę do dziesięciu lat więzienia.