Impreza gimnastyczna Aurora 2023 w Hali na Skarpie zgromadzi elitę młodych zawodniczek

Do Bytomia – Szombierki, do hali sportowej znanej jako „Hala na Skarpie”, zjeżdżają się zawodniczki z całej Europy. Chodzi o Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej Aurora 2023, które są jednymi z najistotniejszych wydarzeń w świecie gimnastyki artystycznej organizowanych na terenie Śląska. Począwszy od piątku 8 grudnia, a kończąc na niedzielę 10 grudnia, podziwiać będziemy mogli niemal 500 utalentowanych gimnastyczek, reprezentujących 25 klubów z różnych krajów – Polski, Czech, Niemiec oraz Ukrainy.

Co istotne, mistrzostwa są wydarzeniem otwartym dla publiczności, co umożliwia oglądanie na żywo wspaniałych układów i pokazów prezentowanych przez młode, aczkolwiek już bardzo doświadczone zawodniczki. W tym roku na Śląsk przybędzie czołówka juniorek zarówno z Polski jak i innych krajów europejskich.

Mistrzostwa są nie tylko okazją do rywalizacji dla zawodniczek, ale również szansą na pokazanie swoich umiejętności przed szeroką publicznością. Zawodniczki zmagają się w różnych kategoriach, prezentując układy taneczne i/lub z przyborem, w zależności od klasy sportowej. Co ciekawe, najmłodsze uczestniczki mają zaledwie 4 lata i to właśnie one zaprezentują swoje umiejętności w układach tanecznych. Wśród startujących nie zabraknie polskiej i europejskiej czołówki, w tym zawodniczek, które zdobyły medale na Mistrzostwach Polski Juniorek. Zaprezentuje się także podwójna złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorek z 2023 roku.

W programie mistrzostw przewidziano również dwudniowy Masterclass z Aliną Maksymenko, znanej olimpijki z Londynu i Pekinu. To ona urozmaici program zawodów poprzez wykonanie jednego ze swoich mistrzowskich układów.

Zapraszamy wszystkich sympatyków gimnastyki do Hali na Skarpie, by wspierać młode zawodniczki z Polski i Europy. Aurora 2023 rozpoczyna się 8 grudnia i trwa aż do 10 grudnia. Każdego dnia turniej rozpoczyna się o 8:00 rano i trwa do późnego wieczora, aż do godziny 21:00.