Efektywne działania bytomskiej policji przeciwko narkotykom

Dzięki nieustannym wysiłkom funkcjonariuszy policji z Bytomia, liczba zakazanych substancji na miejscowych ulicach znacznie się zmniejszyła. W najbliższym czasie, sześć osób zostało aresztowanych za posiadanie narkotyków.

W początkach tygodnia, w poniedziałek i wtorek, oficerowie śledczy z pierwszego i trzeciego komisariatu współpracujący z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, doprowadzili do aresztowania pięciu osób posiadających zabronione substancje psychoaktywne. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, ujawniono amfetaminę i metaamfetaminę, która po przeliczeniu mogła dać łącznie 615 porcji handlowych. Dodatkowo, odkryto również 27 działek marihuany.

Osoby te to mieszkańcy Bytomia oraz Chorzowa, których wiek oscyluje pomiędzy 23 a 49 lat. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty, a teraz grozi im kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Oprócz wyżej wspomnianych osób, policjanci z Bytomia zatrzymali również 41-letniego mężczyznę. W posiadaniu tego ostatniego znajdowały się takie ilości amfetaminy i metaamfetaminy, z których można by było stworzyć aż 8590 działek dilerskich, a do tego jeszcze 19 tabletek ectasy.

Prokurator postawił temu mężczyźnie zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec niego zastosowano policyjny dozór. Za to przestępstwo może zostać skazany na karę pozbawienia wolności nawet na 10 lat.