Bolesławiec i Bytom łączy pasja do ceramiki: otwarcie unikalnego muzeum

Choć słynne ze swoich wyrobów ceramicznych miasto Bolesławiec oraz Bytom na pierwszy rzut oka nie mają wiele wspólnego, to okazuje się, że łączy je coś więcej niż tylko początkowa litera ich nazw. W najbliższy piątek, dokładnie 27 października, o godzinie 13.00, pod adresem ulicy Stolarzowickiej 19 w dzielnicy Miechowice w Bytomiu, zostanie uruchomione Żywe Muzeum Ceramiki.

Jest to dopiero trzecia tego typu placówka po Bolesławcu i Lublinie, gdzie zwiedzający będą mieć niepowtarzalną szansę nie tylko na obserwację procesu tworzenia unikalnych naczyń ceramicznych, ale także na samodzielne ich wykonanie oraz ozdobienie w ramach specjalnie przygotowanych warsztatów. Dodatkowo dla fanów bolesławieckiego designu przewidziane jest specjalne stoisko, gdzie będzie można złożyć zamówienie na konkretne produkty i nabyć je na miejscu.

Wizja stworzenia w Bytomiu Żywego Muzeum Ceramiki jest dziełem Beaty Znamirowskiej – Soczawy, bytomianki o zawodzie dziennikarki i autorki książek specjalizującej się w rozwoju osobistym, oraz Wojciecha Lemparta, przedsiębiorcy. Bytomskie centrum ceramiki współdziała z różnymi artystami, instruktorami i rzemieślnikami, którzy oferują swoją pomoc podczas warsztatów zdobienia ceramiki za pomocą unikalnych stempelków z oryginalnymi wzorami, znanych na całym świecie.

Propozycja udziału w warsztatach jest skierowana nie tylko do grup szkolnych i przedszkolnych, ale również do dorosłych chcących kreatywnie spędzić czas z dziećmi lub w gronie znajomych. Jest to także idealne miejsce do organizowania rozmaitych imprez integracyjnych czy okolicznościowych – np. urodzin.

Żywe Muzeum Ceramiki zaprasza odwiedzających każdego dnia od godziny 9.00 do 17.00, natomiast w weekendy – soboty i niedziele – od godziny 10.00 do 14.00.