Dzielni obywatele przeciwdziałają potencjalnej tragedii drogowej: pijany kierowca zatrzymany przez policję

W konsekwencji czujności i odpowiedzialnej postawy świadków, lawetowy patrol drogówki zatrzymał mężczyznę prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu. Na ulicy Gombrowicza w Bytomiu, 63-letni operator Fiata został zatrzymany, a testy wykazały obecność ponad 3 promili alkoholu w jego krwi. Szansa na uniknięcie potencjalnej katastrofy drogowej była możliwa dzięki szybkiej reakcji obserwujących sytuację.

W poniedziałek, o godzinie 10 rano, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o incydencie na Bytomskiej ulicy Gombrowicza. Dwa osoby przerwały podróż kierowcy Fiata, który wydawał się być pod silnym wpływem alkoholu. Otrzymawszy powiadomienie, interweniujący mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu, policjanci spotkali zgłaszających, którzy wskazali im nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone badania na 63-letnim bytomianinie wykazały poziom alkoholu w jego organizmie przekraczający 3 promile. Zgodnie z prawem, kierowca utracił prawo jazdy i teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu i odpowiedzialności obywateli, możliwe było zapobieżenie potencjalnej tragedii na drodze. Taka postawa to wzór do naśladowania dla innych i stanowi wyraz braku tolerancji dla tego typu przestępstw. Wszystko to doskonale wpisuje się w ideę kampanii społecznej „Nie reagujesz-akceptujesz”.