Determinacja złodziei nie uchroniła ich przed sprawiedliwością

Przekonanie o nieuchronności kary, która czeka dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję za kradzieże w sklepach, jest nie do podważenia. Chociaż byli zdeterminowani utrzymać przy sobie skradzione towary, a nawet wdali się w bójkę z pracownikami ochrony, ich wysiłek okazał się daremny. Ostatecznie zostali złapani i teraz grozi im kara więzienia.

Policjanci z piekarskiej jednostki patrolowo-interwencyjnej zatrzymali dwóch podejrzanych, 28 i 27 latków, w ostatni wtorek. Duża determinacja nie wystarczyła tym mężczyznom, którzy ukradli jedzenie i inne artykuły z jednego ze sklepów na terenie miasta. Wydarzenia potoczyły się tak szybko, że jeden z nich nawet wszedł w konflikt z zatrudnionymi tam pracownikami ochrony.

Po interwencji patrolu, sprawę przejęli detektywi z piekarskiego wydziału kryminalnego. Ich dochodzenie doprowadziło do ustalenia, że obaj mężczyźni wcześniej tego samego dnia dokonali również kradzieży w innym sklepie mieszczącym się w pobliżu. Całkowita wartość utraconych towarów wyniosła blisko 2000 złotych.

Po zatrzymaniu, złodzieje zostali przetransportowani do aresztu policyjnego, gdzie musieli spędzić noc. Następnego dnia stanęli przed prokuratorem, który nałożył na nich dozór policyjny. Młodszy z mężczyzn ryzykuje teraz karę do pięciu lat pozbawienia wolności, podczas gdy starszy z nich może zostać skazany na karę do dziesięciu lat więzienia za kradzież rozbójniczą.