58-latek z Bytomia zatrzymany za przemyt nielegalnych papierosów i tytoniu

Podczas kontroli drogowej, 58-letni mieszkaniec Bytomia stanął w obliczu oskarżeń o przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze policji drogowej, którzy przeprowadzali kontrolę, odnaleźli w jego samochodzie 31 tysięcy sztuk papierosów bez należytej akcyzy oraz niemal 3 kilogramy tytoniu. Z powodu tego nielegalnego działania, szacowane straty Skarbu Państwa, wynikające z unikania opłacenia podatku akcyzowego, mogą przekraczać 40 tysięcy złotych. Wobec sprawcy mogą być nałożone sankcje finansowe oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek, na ulicy Wrocławskiej w Bytomiu, patrol drogówki zatrzymał do kontroli volkswagena kierowanego przez wspomnianego mężczyznę. Okazało się, że wewnątrz pojazdu znajdują się kartony pełne papierosów oraz worek z tytoniem, których brakuje polskich znaków potwierdzających zapłacenie akcyzy. W sumie funkcjonariusze skonfiskowali 31 tysięcy paczek papierosów i prawie trzy kilogramy tytoniu.

58-letni bytomianin, zatrzymany w związku z przemytnictwem, zdobywał środki do życia sprzedając kontrabandę. Nielegalny proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty rzędu 40 tysięcy złotych ze względu na niezapłacony podatek akcyzowy. Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu postawili mu zarzuty. W tej chwili o dalszym losie mężczyzny ma zadecydować sąd. Możliwe konsekwencje to grzywna oraz nawet do 3 lat więzienia.