35-latek z Bytomia zatrzymany za dwukrotny napad na sklep – grozi mu 15 lat więzienia

W wyniku działań detektywistycznych, funkcjonariusze bytomskiej jednostki policji zatrzymali mężczyznę w wieku 35 lat, który jest podejrzewany o dokonanie przestępstwa w postaci rozboju. Sprawca w ciągu kilku miesięcy, dwukrotnie zdobył nielegalne korzyści majątkowe poprzez napady na ten sam punkt sprzedaży detalicznej. W jednym z napadów zyskał dostęp do gotówki oraz telefonu komórkowego. Sędzia, po rozpatrzeniu sprawy, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Jeżeli zostanie uznany za winnego, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Przez najbliższe trzy miesiące 35-letni mężczyzna będzie przebywał w areszcie śledczym. Jest on podejrzewany o to, iż dwukrotnie dopuścił się czynu rozbójniczego w jednym sklepie. Pierwszy incydent miał miejsce 2 listopada poprzedniego roku. Wtedy to sprawca wtargnął do sklepu mieszczącego się przy ulicy Wallisa, grożąc ekspedientce przedmiotem, który miał znamiona broni. Dzięki zastraszeniu udało mu się wymusić wydanie mu gotówki, zdobywając w ten sposób prawie tysiąc złotych.

Następnie, kilka miesięcy później, 14 lutego tego samego roku, sprawca ponownie wpadł do sklepu i wykonując identyczną strategię zastraszenia pracownicy, zdołał ukraść z miejsca gotówkę w kwocie 750 złotych oraz telefon komórkowy. Policjanci zostały powiadomieni o obu incydentach i po analizie dowodów ustalili, że sprawcą obu napadów jest ta sama osoba. Oficerowie prawa natychmiast podjęli śledztwo, które szybko zaowocowało aresztowaniem 35-latka. Mężczyzna jest mieszkańcem Zabrza i już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jeżeli zostaną one potwierdzone przez sąd, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.