18-latkowie zatrzymani przez katowickich kryminalnych za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu

W Katowicach, dwaj 18-letni mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego miejscowej Komendy Wojewódzkiej. Zostali oni zatrzymani za popełnienie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu w dniu 17 listopada na Śląsku. Po aresztowaniu zostało im zastosowane tymczasowe aresztowanie, a następnie zostaną doprowadzeni do prokuratury w celu postawienia zarzutów.

Sprawa dotyczyła dwóch młodych mężczyzn, którym śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach udowodnili przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu dwóch młodych kobiet. Wydarzenia miały miejsce 17 listopada na terenie Bytomia i Gliwic. Po tych zdarzeniach, nastolatkowie opuścili granice naszego kraju. Jednak dzięki intensywnej pracy operacyjnej policji udało się namierzyć 18-latków i ustalić, że planują powrót do Polski. Został oni zatrzymani w ostatni weekend na Śląsku, tuż po powrocie do kraju.

Następnie, zostaną oni przetransportowani z aresztu policyjnego do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą stawiane im zarzuty. Ostateczne decyzje w tej sprawie należą do prokuratora.

Chcielibyśmy skierować apel do rodziców i opiekunów młodzieży. Poświęcajcie czas na rozmowy ze swoimi dziećmi, interesujcie się tym, co robią, zwłaszcza w Internecie. Uświadomcie ich o potencjalnych zagrożeniach, które mogą na nich czyhać online i wyjaśniajcie, że nie wszystkie działania w sieci są bezpieczne. Budowanie silnej więzi i zaufania z waszymi dziećmi jest niezbędne.