Zachowania patostreamerów w Bytomiu budzą oburzenie: czy sprawcy ukrywają się teraz w Egipcie?

W sieci pojawiły się bulwersujące materiały z Bytomia, które nagrali dwaj patostreamerzy. Okazuje się, że mogą oni obecnie przebywać w Egipcie, co wynika z informacji uzyskanych przez internautów. W tej niepokojącej kwestii zajmują się już odpowiednie służby prawne, w tym prokuratura.

Maja Staśko, aktywistka społeczna, na swoim profilu społecznościowym poinformowała o drastycznych działaniach patostreamerów. Według jej relacji, wykorzystywali oni nieprzytomną dziewczynę podczas transmisji na YouTubie. Doprowadzili do sytuacji, w której dziewczyna była upojona alkoholem, doznawała molestowania oraz poniżenia, a po wymiotach i stanie półprzytomności została wyrzucona na mróz bez ubrania. Informacje o tych zdarzeniach przekazała Maja Staśko odpowiednim organom ścigania.

Następna noc przyniosła kolejny stream z udziałem tych samych mężczyzn. Tym razem druga dziewczyna padła ofiarą ich upokarzającego zachowania. Incydent zakończył się brutalnym uderzeniem jednego z nich butelką w twarz dziewczyny, co spowodowało jej rozcięcie. Te materiały również natychmiast trafiły do policji, co potwierdziła Maja Staśko. Funkcjonariusze nie tylko przyjęli zgłoszenie, ale również biorą czynny udział w śledztwie dotyczącym patostreamerów z Bytomia.

Z niepokojem obserwujemy, że obaj sprawcy przekroczyli już granice naszego kraju. W filmach opublikowanych na platformach społecznościowych utrzymują, że znajdują się na Malediwach. Jednak baczni internauci zidentyfikowali prawdziwą lokalizację ich pobytu – to egipska Hurghada.

Do wydarzeń odnosi się również prokuratura, a także Piotr Cieplucha – wiceminister sprawiedliwości. Wyraził on swoje zdanie na temat przestępstw sieciowych, takich jak patostreaming. Dzięki wysiłkom ministra Michała Wójcika udało się opracować regulacje definiujące takie przestępstwa, co pozwala na skuteczniejsze ich ściganie i orzekanie kar przez sądy. Wiceminister poinformował, że prokuratura została powiadomiona o popełnieniu przestępstwa przez patostreamerów z Bytomia i podjęła intensywne działania w tej sprawie.