Szóstka poszukiwanych przez prawo znaleziona i aresztowana przez Policję Bytomską

Chociaż nie ukrywali się w Pałacu Prezydenckim, jednak ich pochwycenie stanowiło trudność dla organów ścigania. Mowa o sześciu osobach, poszukiwanych przez sądy, które zostały aresztowane przez bytomską policję. Dodatkowo, w ręce stróżów prawa wpadła także jedna niepełnoletnia osoba.

Bytomscy policjanci zdają się szczególnie skuteczni we wtorki. Przypomnijmy, że właśnie we wtorek 27 grudnia, udało im się aresztować ośmioro osób, które były na celowniku organów ścigania. Kolejny sukces odnotowano natomiast we wtorek 9 stycznia, kiedy to zatrzymano sześć osób próbujących uniknąć odpowiedzialności karnej.

Tym razem do aresztu trafili mieszkańcy Bytomia oraz jeden obywatel Katowic w wieku od 33 do 42 lat. Za dwójką z nich wydane były listy gończe, podczas gdy resztę ścigano na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych. W wyniku działań policji zatrzymano również 14-letnią dziewczynę, która zbiegła z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wszyscy zatrzymani zostali umieszczeni za kratkami, a niepełnoletnia dziewczyna została powierzona pod troskliwą opiekę swoich wychowawców.

Komenda Miejska Policji w Bytomiu przypomina, że wspieranie osób poszukiwanych w unikaniu kary jest przestępstwem karalnym do 5 lat pozbawienia wolności. Wszelkie informacje o miejscu pobytu poszukiwanych mogą być zgłaszane policji anonimowo, telefonicznie lub za pomocą formularza na stronie internetowej jednostki.