Patostreamerzy ze Śląska aresztowani na 3 miesiące za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu młodych kobiet

Dwóch 18-letnich patostreamerów z regionu śląskiego zostało tymczasowo pozbawionych wolności na okres trzy miesięcy, decyzją sądu. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w miniony weekend, odpowiadając za dokonanie przestępstw naruszających zdrowie i bezpieczeństwo dwóch kobiet. W przypadku skazania, ryzykują karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Po zakończonym wczoraj późno wieczorem posiedzeniu sądu, ustalono, że dwaj patostreamerzy między 17 a 19 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw szkodzących zdrowiu i życiu dwóch młodych kobiet. Nie tylko dokonali tego, ale również transmitowali te zdarzenia w sieci internetowej.

Po zakończonych czynach, nastolatkowie opuścili granice Polski. Jednakże dzięki wytrwałym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udało się namierzyć ich lokalizację i ustalić, kiedy planują powrót do kraju. W efekcie, zostali zatrzymani na terenie Śląska tuż po tym, jak przekroczyli granicę.

Wczoraj rano, w prokuraturze katowickiej usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad młodą kobietą, rozpowszechnianie jej nagiego wizerunku w internecie bez zgody, próbę doprowadzenia jej do zbliżenia płciowego wykorzystując jej bezradność, nieudzielenie pomocy osobie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, jeden z nich odpowie również za spowodowanie obrażeń ciała innej młodej kobiet. W wyniku decyzji sądu, nastolatkowie będą oczekiwać na rozprawę w areszcie przez najbliższe trzy miesiące. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.