Triumf Bytomskich Czarnych na 67 Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Judo

Zawodnicy klubu sportowego Czarni Bytom wykazali się imponującą formą podczas 67 Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Judo, które odbyły się w dniach 25-26 listopada w Katowicach. Rezultaty drużyny z Bytomia były imponujące – zgarnęli łącznie osiem medali, w tym siedem zdobytych indywidualnie i jeden w konkurencji drużynowej.

Członkowie drużyny Czarnych Bytom na najwyższym stopniu podium stawali już trzykrotnie. W składzie zawodników walczących o drużynowe złoto znaleźli się reprezentanci różnych kategorii wagowych. Wśród kobiet do walki stanęły Karolina Rosa i Julia Bulanda (kategoria do 57kg), Natalia Kropska i Martyna Glubiak (do 70kg) oraz Beata Pacut-Kłoczko i Paulina Dziopa (powyżej 70kg). Reprezentantami mężczyzn byli Bolesław Flejma i Kamil Michna (do 73kg), Paweł Drzymał i Sebastian Gwóźdź (do 90kg) oraz Dominik Majowski i Oskar Burzyk (+90kg).

Do zdobycia złotego medalu drużynowego dołożyli jeszcze siedem indywidualnych krążków. Ogółem, na mistrzostwach w Katowicach barwy bytomskiego klubu reprezentowało 26 zawodników, co stanowiło imponującą liczbę uczestników z jednego klubu.