Para podejrzana o włamanie i kradzież gotówki zatrzymana w Bytomiu

W wyniku działań śledczych, policja weszła do mieszkania na terenie Bytomia, gdzie zatrzymano dwie osoby powiązane z przestępstwem. Podejrzenie padło na młodą parę, którą łączono z kradzieżą i włamaniem. Decyzję co do ich dalszego losu podejmie sąd, a jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Gdy tylko informacje o przestępstwie dotarły do funkcjonariuszy, rozpoczęli oni natychmiastowe działania. Po ustaleniu danych personalnych osób powiązanych ze sprawą, doszło do ich aresztowania. Okazało się, że to młoda para, 22-letnia mieszkanka Bytomia oraz 25-letni mężczyzna, również bytomianin.

Więcej szczegółów wyszło na jaw po dokonaniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanych. W ich posiadaniu znajdowała się skradziona gotówka – suma wynosiła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poza tym, w mieszkaniu znaleziono substancje narkotyczne – amfetaminę i marihuanę. Zgodnie z informacjami od policji, zabezpieczona ilość narkotyków pozwalałaby na przygotowanie ponad pięciuset porcji dilerskich. Dodatkowo, w pomieszczeniach piwnicznych udało się odnaleźć zrabowane przedmioty oraz odzyskać większość skradzionych środków pieniężnych.