Piknik Strażacki w Górnikach – pełne atrakcji wydarzenie dla całej rodziny

Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Górnikach, zlokalizowana przy ulicy Żołnierskiej 41, będzie miejscem niesamowitego wydarzenia. W sobotę, 15 czerwca, o godzinie 15:00 rozpocznie się tam Piknik Strażacki, pełen atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie przewidziano wiele ciekawych punktów, takich jak animacje dla najmłodszych, konkurencje sprawnościowe oraz symulatory dachowania i hamowania.

Na uczestników pikniku czekać będą nie tylko wspomniane atrakcje, ale także występy młodych artystów z bytomskich placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli. Dodatkowo, na terenie imprezy pojawią się dmuchańce, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym. Również miłośnicy wojskowości znajdą coś dla siebie – Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom” zaprezentuje swoją kolekcję pojazdów.

Jednak najważniejszym punktem programu będą pokazy strażackie. OSP Górniki po raz pierwszy odsłoni przed publicznością swoje unikalne zabytki – pożarniczego żuka z pełnym wyposażeniem oraz kolekcję historycznych motopomp, w tym najstarszy model z 1935 roku. Będzie też okazja, aby przyjrzeć się sikawkom konnym, niektóre z nich pochodzą nawet z roku 1876.

Nie zabraknie również specjalistów z różnych dziedzin bezpieczeństwa. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej udzielą wszystkim chętnym porad i informacji na temat bezpieczeństwa. Na pikniku będą też ratownicy medyczni. Wydarzenie urozmaici DJ Adam Gruca, który poprowadzi część taneczną od 19:30 do 22:00.

OSP Górniki to jednostka niezwykle aktywna. Co roku odnotowuje ona około 180 wyjazdów do różnych zdarzeń, co plasuje ją w pierwszej 20 jednostek w województwie śląskim pod względem ilości takich wypraw. W uznaniu za ich działalność, dyspozycyjność i wysoki poziom wyszkolenia, w roku 2017 OSP Górniki została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W tym roku jednostka obchodzi swój stuletni jubileusz.

Piknik Strażacki jest wydarzeniem współfinansowanym ze środków Gminy Bytom.